środa, 4 kwietnia 2007

Malediwy (1) - Kuramathi
Raj dla nurków, raj dla miłośników rafy koralowej, raj dla miłośników kąpieli słonecznych, jednym słowem raj na ziemi.

15 Kwietnia jadę tam na urlop :

http://www.malediven.net/maps/kuramathi.htmKuramathi jest jedną z największych jeśli nie największą wyspą na Malediwach, wystarczy powiedzieć , że znajdują się tutaj aż 3 różne ośrodki wypoczynkowe. Co prawda nie jest to szczyt moich marzeń, bo wypoczynek na Malediwach pierwotnie wyobrażałem sobie jako pobyt na małej wyspie z małą liczbą turystów, czyli taką "bezludną", ale niestety zaczęliśmy z żoną myśleć o wyjeździe zbyt późno (styczeń/luty 2007) , aby móc naprawdę wybierać pomiędzy ofertami różnych biur. Większość ośrodków była już wyprzedana, a jeśli nawet okazywało się, że są miejsca to z kolei nie było miejsc w samolocie w tym samym terminie. Więc siłą rzeczy musieliśmy wybrać to co akurat było dostępne. Dobra rada : jeśli chcesz jechać na Malediwy w kwietniu kiedy woda jest najbardziej przejrzysta to rezerwację wykonaj już we wrześniu poprzedniego roku. Wtedy masz wybór.


Finalnie nasz wybór padł na Kuramathi na ośrodek "Blue Lagoon" na podstawie opinii jakie znaleźliśmy w dwóch serwisach internetowych gdzie można znaleźć wiele wypowiedzi i komentarzy turystów, którzy byli na Kuramathi. Pierwszy serwis to TripAdvisor (link na dole strony w sekcji "warto zajrzeć") a drugi to HolidayCheck. Pierwszy dostępny jest w języku angielskim i akurat o Kuramathi zawiera wiele cennych informacji, HolidayCheck jest niemieckojęzyczny, zawiera sporo fotografii w porównaniu do TripAdvisora. Jest dostępna też angielska wersja serwisu, ale niestety nie ma tam zbyt wielu wypowiedzi.


Generalnie TripAdvisor, a ściślej mówiąc opinie turystów , którzy odwiedzili Kuramathi Blue Lagoon, przesądziły o naszym wyborze. Wyspa dostaje ocenę srednią na poziomie 4,5 (w skali od 1 do 5), oceny mają tym większą wartość, że TripAdvisor w większości jest wypełniany opiniami turystów z UK, którzy należą do raczej wybrednych.
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g608516-d478405-Reviews-Kuramathi_Blue_Lagoon-Kuramathi_North_Ari_Atoll_Alifu_Atoll.html


Fotografie wykonane przez turystów można zobaczyć : http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviewImages-g608516-d478405-rb0-Kuramathi_Blue_Lagoon-Kuramathi_North_Ari_Atoll_Alifu_Atoll.html


Dodatkowo warto przejrzeć zasoby na niemieckojęzycznym forum : http://www.malediven.net/ , mnóstwo fotografii, a jeśli ktoś zna niemiecki to także informacje z pierwszej ręki.


Opinie : http://www.malediven.net/reiseberichte/kuramathi.htm


Całą stronę opinii można przetłumaczyć na język angielski w translatorze http://babel.altavista.com.


Fotografie : http://bilder.malediven.net/Kuramathi/index.htm

Fotografia Kuramathi obok pochodzi z serwisu www.malediven.net.

Dodam jeszcze, że HoldayCheck został nam zareklamowany jako źródło opinii dla pracowników TUI w Polsce, którzy na nie znając jakiegoś hotelu lub ośrodka wypoczynkowego szukają odpowiedzi na pytania klientów. Nie wiem czy rzeczywiście jest prawdą, że całe TUI korzysta z tego, ale przy ktorejś z kolei wizycie w biurze TUI w Warszawie, dobrze juz zaznajomiony ze mną pracownik biura wyznał nam, że wszystkie odpowiedzi na nasze pytania czerpał właśnie z niemieckiego HolidayCheck.Brak komentarzy: